Kdy nás můžete navštívit?

Myslíme udržitelně

V Myslbeku nám téma ekologie, udržitelnosti a klimatické změny nejsou cizí.
Hledáme cesty, jak zefektivnit provoz naší budovy. Hospodaříme udržitelně a zapojujeme inovativní technologie. Udržitelnost stavby znamená ohleduplnost vůči jejímu okolí. 

✔ Jsme držiteli certifikace zelených budov BREEAM.
✔ Prostory jsou osvětleny pomocí úporných LED svítidel se senzory, a to včetně našich garáží.
✔ Třídíme 8 druhů odpadů.
✔ Pracujeme na přípravě instalace fotovoltaické elektrárny.
✔ V rámci kancelářských prostor dlouhodobě podporujeme ekologicko-charitativní projekt, který spočívá ve sběru, redistribuci a následném zpracování použitého a stále použitelného textilu.
✔ Díky energetickému managementu pro řízení spotřeb a potřeb snižujeme energetickou náročnost budovy.
✔ V rámci budovy Myslbeku – kancelářské části se staráme o zelené terasy, které prochází postupnou revitalizací.
✔ V našich privátních garážích máme pro naše nájemce k dispozici dobíjecí stanice pro elektromobily
✔ Nákupní galerie je přístupná občanům se sníženou pohyblivostí.
✔ Téměř všichni zákazníci nákupní pasáže Myslbek využívají MHD nebo k nám chodí pěšky
✔ Společenská odpovědnost – cítíme závazek pomáhat tam, kde je potřeba.
✔ Podporujeme i stejně smýšlející nájemce, kteří nabízí udržitelné kolekce či zboží.

Objevte udržitelné nakupování ve vybraných obchodech

UGO Salaterie

Ugo dokazuje, že pro ně není udržitelnost jen prázdnou frází. Značka Ugo podporuje plno aktivit – od využívání recyklovaného plastu (rPet), servírování do porcelánu pro snížení spotřeby jednorázových obalů až po dužinky, které vznikají z odšťavněné dužiny ovoce v jejich závodě, kde z nich následně v Bio pekárně Zemanka dělají sušenky (cirkulární ekonomika).

H&M a H&M Home

Udržitelnější materiály H&M
Oblečení vyrobené z hroznů a odpadu? Vítejte v budoucnosti. Zjistěte více o nejinovativnějších materiálech, které H&M používá ve svých kolekcích.

Vegea™ – kůže z hroznového vína
Kůže z hroznového vína? Jasně. Držitel ceny Global Change Award Vegea™ ve spolupráci s italskými vinaři našel způsob, jak přeměnit odpad z výroby vína na veganskou verzi kůže. Kromě toho, že je tento materiál přátelský ke zvířatům a neobsahuje rozpouštědla, se při transformaci odpadních hroznových slupek, stonků a semínek v krásnou veganskou kůži nepoužívají žádné těžké kovy ani škodlivé látky. A zajímavost: název Vegea™ je složen z výrazů „veg“ (veganský) a „gea“ (Matka Země).

Circulose® – cirkulární celulóza
Přivítejte první módní materiál vyrobený ze 100% vyřazené bavlny! Švédská společnost, která za produktem Circulose® stojí, vynalezla způsob, jak vyřazenou bavlnu a viskózu proměnit ve rmut a vytvořit biologicky rozložitelnou buničinu, ze které lze vyrobit nové vlákno, přízi, tkaniny a oblečení. To vše bez ztráty kvality ve srovnání se surovými vlákny. Tato chytrá inovace poháněná obnovitelnou energií – bez potřeby surové bavlny, stromů nebo ropy – je splněným cirkulárním snem.

Agraloop™ BioFibre™ – rostlinná konfekce
Každý rok se zbytky ze sklizených plodin spálí nebo nechají shnít. Přitom jsou však miliony tun odpadu z banánovníků, ananasových listů, rýžové slámy, stébel cukrové třtiny a konopného a lněného pazdeří cenná surovina. Vítěz ocenění Global Change Award, společnost Circular Systems, se rozhodla něco s tím udělat. Jejím cílem je, aby díky přeměně zapomenutého odpadu z potravinových plodin ve vysoce hodnotné přírodní vlákno zemědělci získali další příjmy a aby nevyužité zbytky neznečišťovaly naši planetu. Agraloop™ BioFibre™ je plně recyklovatelný, obnovitelný a biologicky rozložitelný materiál.

Orange Fiber – šťavnaté hedvábí
Když je život kyselý jako citrón (nebo jako pomeranč), nevyrábějte limonádu. Vyrobte luxusní vlákno. Alespoň tak to vidí italská společnost Orange Fiber, oceněná Global Change Award. Ta vymyslela, jak proměnit odpadní produkt z výroby citrusového džusu (jen v Itálii jej vzniká přes 700 000 tun ročně) v udržitelnější tkaninu. Postup je následující: jakmile se z citrusových plodů vymačká všechna šťáva, ze slupky a dužiny se extrahuje celulózové vlákno. Celulóza se pak spřede v biologicky rozložitelnou přízi, která působí na omak jako hedvábí.

Exkluzivní udržitelné kolekce Innovation Stories od H&M
Úspěšný koncept Innovation Stories od H&M již od roku 2021 přináší tematické kolekce věnované propagaci inovativních udržitelnějších materiálů, pokrokových technologií a výrobních procesů. Předchozí témata zahrnovala módu šetrnou ke zvířatům a alternativy k materiálům pocházejícím ze zvířat, cikulární designové strategie a materiály, které recyklují odpad či udržitelnější techniky práce s barvami. Hlavním cílem je ukázat, že high fashion a udržitelnost mohou jít ruka v ruce.
V loňském roce H&M v rámci svého inovativního konceptu uvedlo extravagantní kolekci Metaverse Design Story, kde se prolínají nekonečné možnosti digitální sféry a cirkulárního myšlení H&M. Několik kousků bylo vyrobených z recyklovaných polyesterových vláken získaných výhradně ze starých oděvů a textilního odpadu shromážděného ve spolupráci s programem sběru oděvů v prodejnách H&M. Více kousků obsahovalo mono materiály, tzv. materiály sestávající z jednoho vlákna namísto směsi. Jejich lemy a ozdoby lze navíc snadno odstranit, což umožňuje hladší proces recyklace, jakmile kousek dosáhne konce své životnosti.
H&M v roce 2022 představilo také první dětskou kolekci z řady Innovation Stories – Imagine That, která oslavovala progresivní módu s odvážnými barvami a výraznými modely s využitím udržitelnějších inovací. H&M věří, že představivost bez hranic může vytvořit udržitelnější budoucnost, a proto se už dnes můžete projít v teniskách z materiálu Desserto™ – veganské kůže na rostlinné bázi částečně vyrobené z kaktusových rostlin, nebo zářit v kouscích se třpytivými flitry z recyklovaných PET lahví. Jen si to představte!
krystalů a minerálů. 

dm drogerie

Mnoho zákazníků chodí do dm zejména kvůli oblíbeným dm značkám. Co ale mnozí nevědí je, že vedle vynikajícího poměru cena-výkon a top kvalitě přesvědčují dm značky i trvalou udržitelností.

Trvalá udržitelnost na první pohled
dm čtyřlístek na výrobcích dm značek stručně a jasně informuje o tom, čím je daný výrobek ohleduplný k přírodě (např. použité suroviny, obal z recyklovaného papíru atd.) 

Krátké transportní trasy 
90 % produktů dm značek pochází ze střední Evropy, většina z nich z Německa nebo ze Švýcarska. Tímto způsobem zajišťuje dm pracovní místa, zkracuje transportní trasy a tím snižuje produkci CO2. 

Žádné pokusy na zvířatech 
Produkty dm značek se netestují na zvířatech.

Bez mikroplastů
Společnost dm již od roku 2014 změnila složení produktů dm značek v kategoriích péče o tělo i zubní hygieny tak, aby neobsahovaly mikroplasty, které by pak mohly skončit ve vodním řetězci. Mikročástice z plastů byly nahrazeny přírodními a obnovitelnými složkami.

GUESS women

Guess tričko a džíny z ekologických materiálů.
Guess ECO používá recyklované materiály. Jako odraz vztahu k planetě je Guess značkou, která se řídí hodnotami a neustále zkoumá vhodnější materiály.
Recyklovaný plast: Toto vlákno je vyrobeno z recyklovaných plastů a lahví s cílem dát předmětům nový život a snížit množství odpadu.
Recyklovaná bavlna: Tento materiál se vyrábí z přebytečného textilního a výrobního odpadu, který se přeměňuje na vlákna, jež lze znovu použít pro nové tkaniny.

Hravá kočka & Hravý pes

Projekty Hravá kočka a Hravý pes jsou velmi originálním konceptem a ukázkou, jak postupně dosahovat udržitelné ekonomiky.
Při výrobě produktů se u Hravé kočky a Hravého psa snažío úplnou udržitelnost. Počínaje používaným materiálem, kterým je vlnitá lepenka a překližka. Oba materiály jsou ekologické a recyklovatelné, u vlnité lepenky jde dokonce zčásti o recyklát samotný. 
Jejich výrobní postupy dovolují dosáhnout co nejmenší odpadovosti. U plně kartonových výrobků, tedy zejména škrabadel se mohou pyšnit tím, že celý výrobek včetně kompletního balení (krabice, výplně, fixace) lze po skončení životnosti úplně recyklovat do modrého kontejneru, což je i jejich vizí – škrábat udržitelně. 
Stejně tak i všechny tisky na bočnicích a laky, které používají na dřevo, jsou velmi šetrné k živým organismům a mají odpovídající certifikáty nezávadnosti.

Velkoformátová malba Po nás potopa

Téma ekologie, udržitelnost a klimatické změny nám nejsou cizí, a tak díky vzájemné spolupráci se streetartovým umělcem ChemiSem proto vzniklo úžasné dílo, malba Po nás potopa, která upozorňuje na téma zvyšování hladin oceánů.

Působivou malbu o rozměru 6x3 metry si můžete prohlédnout v přízemí nákupní galerie.

Přihlašte se k odběru novinek