Kdy nás můžete navštívit?

Přivítejte v Myslbeku bojovníka za český ječmen JEČ-MANA

07.02.2024

V Myslbeku fandíme udržitelným projektům, proto se k misi za záchranu sladovnického ječmene a zachování práce jeho pěstitelů hrdě hlásíme. 

Misí Plzeňského Prazdroje v čele s JEČ-MANEM je upozornit na klimatické změny, které jsou pro český ječmen a jeho pěstitele hrozbou. Nově slaměného hrdinu v životní velikosti můžete potkat v přízemí naší nákupní galerie Myslbek nebo v restauraci NA ČEPU (vstup z Ovocného trhu). 

Za posledních třicet let se pěstební plocha ječmene v tuzemsku snížila téměř o polovinu. Přitom na jeden půllitr skvělého piva se spotřebuje až 2500 zrn. Plzeňský Prazdroj proto společně s Českou zemědělskou univerzitou v Praze, Mendelovou univerzitou v Brně a dalšími vědeckými institucemi představuje projekt na pomoc ječmeni pomocí regeneračního zemědělství.

Do únorové výzvy pro veřejnost se můžete zapojit i vy, návštěvníci nákupní galerie Myslbek. Vyfoťte se v průběhu února s JEČ-MANEM, fotografii sdílejte na sociálních sítích a dejte tak světu vědět, že vám na českém ječmenu záleží. 

Výherci výzvy získají originální triko od pětice osobností s unikátním designem podle svého výběru. Autory grafik jsou herečka Kristýna Leichtová, zpěvačka Jitka Boho, herec Marek Adamczyk, grafička Renáta Tšponová a designér Maxim Velčovský, autor naší skleněné instalace Vortex. V gastrobaru NA ČEPU navíc můžete po celý únor ochutnat výjimečný pivní speciál.


Více o projektu a soutěži: www.projecmen.cz

Přihlašte se k odběru novinek