20.06.2022 — 30.09.2022
Pojmenování po nejvýznamnějším českém sochaři, od jehož smrti uběhlo v minulých dnech 100 let, není náhodné: upomíná na pavilon Spolku výtvarných umělců Myslbek, který na místě v minulosti stával a nesl jméno prvního předsedy Jednoty umělců výtvarných, J. V. Myslbeka.
Nákupní galerie Myslbek se pro veřejnost otevřela před 25 lety,
4. července 1997, a dnes stále dbá na výtvarnou tradici. Umělci v ní po celou dobu mají své místo. Výsledná podoba Myslbeku vyjadřuje eleganci a modernu.
Centrální kruhové atrium kryje skleněná klenba, kterou od roku 2016 zdobí významná světelná instalace, skleněná plastika Vortex od Maxima Velčovského a české firmy Lasvit, jež spojuje tradiční české sklářství s moderním designem. Podle slov autora představuje jakýsi energetický vír. Setkává se tu dynamická energie z ulice Na Příkopě a klidnější energie Starého Města.
Rozhraní Starého a Nového Města, na němž budova stojí, symbolizuje také velká vstupní brána z nerezové oceli.
Od roku 2020 najdete na mramorové podlaze v kruhové hale v prvním patře objektu dvanáct mozaik vytvořených uměleckým studiem 2Mozaik. Mozaiky zobrazují významné umělce spojené s památkami centra Prahy včetně sochy Svatého Václava od Josefa Václava Myslbeka.
Již během výstavby budovy, v roce 1996, vzniklo dílo Dveře Paláce Myslbek od Karla Nepraše. Impozantní brána s bronzovými hlavičkami ukrývá vstup do technického zázemí budovy na Ovocném trhu.
Na umělecké hodnoty v Myslbeku nezapomíná ani dnes.
V současnosti je Myslbek partnerem uměleckého projektu VáclavArt. Jeho cílem je uvádět zajímavé umění mladých tvůrců do veřejného prostoru.
Celou tiskovou zprávu k výročí 25 let nákupní galerie Myslbek a 100 let úmrtí sochaře J. V. Myslbeka si můžete přečíst ZDE.