Kdy nás můžete navštívit?

VÝSTAVA VáclavART

08.09.2020 — 28.10.2020

Od úterý 8. září je v prostorách pasáže Myslbeku k vidění výstava mladé malířky a sochařky Markéty Kolářové. Svá velkoformátová plátna z cyklu Midsummer představuje v rámci již 4. ročníku výstavy ve veřejném prostoru VáclavART. A Myslbek je partnerem celého projektu.

Projekt VáclavART představí na 40 uměleckých děl (18 sochařských a přes dvě desítky obrazů) od 12 mladých absolventů pražské Akademie výtvarných umění, mimo jiné i svěřenců předních umělců jako Lukáš Rittstein, Vojtěch Miča a Jaroslav Róna. Letos se centrem dění stane ulice Na Příkopě a výstavy probíhají i ve veřejných budovách například právě v Myslbeku.
 
Pro prostory Myslbeku, který se tak z nákupní galerie promění na galerii výtvarnou, jsme vybrali tvorbu Markéty Kolářové. Ta na pražské Akademii výtvarných umění studovala v ateliérech u profesora Michaela Rittsteina a Josefa Bolfa.

V přízemí nákupní galerie tak můžete až do 5. 10. obdivovat její velkoformátové obrazy z cyklu Midsummer, které se věnují oslavám Svatojánské noci a odkazují k tajemné, kouzlem opředené noci letního slunovratu.

Akce již proběhla

Přihlašte se k odběru novinek