Kdy nás můžete navštívit?

47 769 Kč na výcvik vodicího psa

21.04.2020 — 17.05.2020

Těsně pod hranicí 50 000 Kč skončila částka, kterou si z Myslbeku odnesl spolek Vodicí psi srdcem. Šek převzali několik dní před omezením provozu v souvislosti s koronavirem. Se spolkem spolupracuje Myslbek již třetím rokem. A každým obdobím se suma, která je určena na výcvik vodících psů pro nevidomé, zvyšuje.

 Je to dáno stále aktivnějším přístupem nájemců. Právě na jejich pohybových aktivitách, jež se odehrávají v sousedním Xplore Fitness v ulici Na Příkopě, je cílová částka závislá. Tu letošní, v celkové výši 47 769 Kč, aktivním pohybem získali zaměstnanci firem sídlících v Myslbeku, jako jsou Pilsner Urquell/ASAHI, ČSOB, JLL, Expandia nebo Devoteam.

Princip CSR projektu je jednoduchý. Za každý kilometr, který ujdou, uběhnou nebo na trenažéru našlapou zaměstnanci našich nájemců v sousedním Xplore Fitness, přispějeme na konto spolku Vodící psi srdcem 10 korun. Za měřené období bylo takto docíleno 4 776 kilometrů,“ vysvětluje základ již tradiční aktivity Zdeněk Hausvater ze společnosti AEW, která je majitelem Myslbeku.

Z letos předaných peněz je hrazen výcvik fenky Aishy. Ta bude spolehlivým partnerem nevidomému panu Josefovi. Podle Daniela Tůmy z organizace Vodící psi srdcem trvá výcvik cca 2 roky. Takto školení psi, většinou labradoři, slouží nevidomým pět i více let.

Nejlepší sportovci od nás získali roční a půlroční členství zdarma. Máme radost, že rok od roku stoupá počet zapojených osob i výsledná bilance. Na podzim proto s vedením Myslbeku připravujeme další ročník tohoto dobročinného projektu,“ dodává Martina Kořánová, ředitelka Xplore Fitness.

Akce již proběhla

Přihlašte se k odběru novinek