Kdy nás můžete navštívit?

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary - Výstava Atmosféry

05.05.2023

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech patří mezi nejvýznamnější kulturní a společenské akce v České republice. Díky unikátní lokaci historického centra lázeňského města, uvolněné atmosféře a otevřenosti, která jde ruku v ruce s osobním a zároveň profesionálním přístupem k hostům i běžným návštěvníkům, má však mezi předními festivaly ve světě zcela výjimečné postavení. Právě díky tomu se sem s oblibou vracejí přední osobnosti světové kinematografie, filmoví profesionálové i davy filmových fanoušků všech sociálních vrstev i věkových kategorií.

Výstava dokumentuje atmosféru posledních dvaceti let Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. V pracích předních českých fotoreportérů můžeme sledovat rozmanité žánrové linie: portrétní fotografie osobností kinematografie, stejně jako žurnalistické dokumenty anebo reportáže z festivalového prostředí.

Atmosféru zákulisí, napětí a zábavu zároveň, přibližují převážně černobílé snímky, na nichž se objevují slavní i zcela neznámí lidé. Fotografie zachycují okamžiky slávy, odehrávající se na hlavní scéně a popisující mimořádné momenty festivalu – včetně slavnostních zahájení nebo předávání cen.

Jádro vlastní výstavy doplňuje projekce ikonických festivalových znělek a archivních snímků slavných hereckých i režisérských jmen světové i české kinematografie.

 

Přihlašte se k odběru novinek