Kdy nás můžete navštívit?

Chemis: Po nás potopa

15.03.2023 — 30.09.2023

Streetartový umělec Dmitrij Proškin alias ChemiS prostřednictvím svého nejnovějšího díla opět upozorňuje na aktuální důležitá témata, která se dotýkají jak celé společnosti, tak i každého z nás. Velkoformátová malba s názvem Po nás potopa varuje před důsledky globálního oteplování a zvedání hladin moří. Výjev dívky snažící se udržet nad vodou a balancovat na odpadcích zároveň připomíná, že svět by měl zůstat místem k životu i pro další generace.

Působivý obraz o rozměru 6  x 3 metry vytvořil ChemiS převážně sprejem přímo v nákupní galerii, kde si můžete dílo zdarma prohlédnout, a to od 15. března do 30. září.

Samotná realizace obrazu trvala ChemiSovi zhruba týden, na přípravě návrhu ale pracoval více než měsíc. Rozměrný obraz vytvářel s cílem upozornit na opomíjené téma ekologie, které v současnosti zatlačila do pozadí jiná témata rezonující v globálním světě.
„Chtěli jsme, aby se nezapomnělo, že jde o problém, který přetrvává a pořád se hromadí, takže je pro nás stejně tak důležitý jako jakákoliv politická situace ve světě,“ říká ChemiS.

Akce již proběhla

Přihlašte se k odběru novinek