Kdy nás můžete navštívit?

Benefiční aukce, která předčila očekávání

23.02.2023

Minulý čtvrtek, 23. února,  se v Myslbeku stala krásná věc.

Díky dobročinné aukci fotografií Jana Williama Drnka se podařilo pro Nadační fond Příběhy vybrat krásných 200 000 Kč.

Ze čtyřiceti vystavených fotografií se vydražily více než dvě třetiny. 44 % děl bylo vydraženo přes Livebid, na sále se pak o některá díla strhl dramatický souboj. Finální částka se nakonec vyšplhala na krásných 200 000 korun. „Takový úžasný výsledek jsem opravdu nečekala, je to dojemné, “ nechala se hned po aukci slyšet Janice Drnková.

V aukci jsme představili fotografie Jana Williama Drnka, jehož jméno v posledních měsících zaznívá především ve spojení s unikátním projektem Slovanská Epopej komplexně mapujícím ikonické dílo Alfonse Muchy v jeho nejmenším detailu. Autor pro tuto příležitost věnoval sérii velkoformátových dokumentárních fotografií z dílny známého skláře Bořka Šípka, ale především ucelené cykly z vlastních cest po Africe, Indie a Bhútánu, kde mu schopnost citlivého splynutí s tamními zvyklostmi pomohla zaznamenat autenticitu každodenního života místních obyvatel. Dražitele nejvíce zaujaly výjevy divokých scenérií z Bhútánu, konkrétně díla Himálaje na dosah a Řetězový most z 15. století.

Veškerý výdělek z této dobročinné aukce poputuje za partnery Silvii Dymákové a Petrovi Bělíkovi, zakladateli Nadačního fondu Příběhy, kteří se již několik let snaží osobní formou pomoci lidem se znevýhodněným životním postavením, především důchodcům a samoživitelům. „Zrovna včera se k nám dostal smutný příběh tatínka samoživitele, který po smrti ženy zůstal sám se dvěma dětmi. Kromě emoční újmy tak odpadl jeden příjem, rodina musela opustit byt a nyní nemá kam jít. Část výdělku z aukce by tak pravděpodobně mohla putovat k těmto lidem a zbytek rozdělíme mezi další samoživitele a důchodce. Peníze jsou stále potřeba na mnoha místech,“ vysvětluje Silvie Dymáková.


Děkujeme, že jste pomohli podpořit dobrou věc!

Přihlašte se k odběru novinek