Kdy nás můžete navštívit?

VáclavART v Myslbeku

05.09.2022 — 05.10.2022

VáclavART je umělecký projekt, jehož cílem je uvést zajímavé umění mladých tvůrců do veřejného prostoru, oživit ho tím, provokovat a přinést nové impulsy do diskuse o budoucí podobě centrálních lokalit.

Pátý ročník představuje na 44 uměleckých děl (13 sochařských děl a instalací a 30 obrazů, reliéfů a kreseb na dřevě) od 14 umělců, pocházejících z Akademie výtvarných umění, ART & DESIGN INSTITUTU a pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové.

Nákupní galerie Myslbek je jednou z lokací, kde jednu z uměleckých soch najdete. Autorkou díla vystaveného přímo v naší nákupní galerii s názvem “TADY TAJI TO” (beton, dřevo, 2022) je Dagmar Kropáčová Morová. Přijďte se podívat!


O autorce a dílu:
Dagmar vystudovala AVU v Praze v sochařském ateliéru u prof. Jana Hendrycha, magisterské studium dokončila v sochařském ateliéru Vojtěcha Míči.
Ve své tvorbě vychází z anatomie, věnuje se tělesnosti, otisku a haptice. Většinou jsou její sochařská díla spjatá s figurou nebo jsou zaměřena na dotyk. Ráda v divákovi probouzí touhu dotknout se jejího díla. Často se opakující se motiv dětské figury, nebo zvířete je hledání identity skrze tělesnost, formu, která je součástí obrazu existencionální́ kontinuity. Dítěte je použito jako atribut, navozuje asociace nejen ze snů, ale i z osobního života.

Akce již proběhla

Přihlašte se k odběru novinek