Kdy nás můžete navštívit?

Přijďte za uměním do Myslbeku

06.09.2022 — 05.10.2022

Po celé délce ulice Na Příkopě nenajdete již od minulého století ani jedinou sochu nebo náznak umění. Myslbek je proto opět hrdým partnerem výstavy soch a umění VáclavART 2022. Její letošní 5. ročník dává jedinečnou příležitost 14 tvůrcům, aby předvedli svá díla veřejnosti, a to přímo v ulici Na Příkopech a přilehlých prostorách.

Zveme Vás dne 6.9. 2022 od 17:00 hod. do ulice Na Příkopě, kde bude výstava zahájena vernisáží.

Nákupní galerie Myslbek je jednou z lokací, kde jednu z uměleckých soch najdete. Autorkou díla vystaveného přímo v naší nákupní galerii s názvem “TADY TAJI TO” (beton, dřevo, 2022) je Dagmar Kropáčová Morová.


O autorce a dílu:
Dagmar vystudovala AVU v Praze v sochařském ateliéru u prof. Jana Hendrycha, magisterské studium dokončila v sochařském ateliéru Vojtěcha Míči.
Ve své tvorbě vychází z anatomie, věnuje se tělesnosti, otisku a haptice. Většinou jsou její sochařská díla spjatá s figurou nebo jsou zaměřena na dotyk. Ráda v divákovi probouzí touhu dotknout se jejího díla. Často se opakující se motiv dětské figury, nebo zvířete je hledání identity skrze tělesnost, formu, která je součástí obrazu existencionální́ kontinuity. Dítěte je použito jako atribut, navozuje asociace nejen ze snů, ale i z osobního života.

Akce již proběhla

Přihlašte se k odběru novinek