Kdy nás můžete navštívit?

Exkluzivní výstava košil: A Tribute to Karl

11.10.2019 — 28.10.2019

Na počest zesnulého kreativního ředitele uvádí módní dům Karl Lagerfeld podzimní celosvětovou kampaň „A Tribute to Karl“Projekt bílé košile. Jejím cílem je oslavit odkaz této módní ikony prostřednictvím jednoho z jeho nejoblíbenějších stylů, kterým byla bílá košile.


Se svými vlastními návrhy přetvořili jeho ikonickou bílou košili světové osobnosti. Sedm vybraných designů od Carine Roitfeld, Cary Delevingne, Tommyho Hilfigera, Sébastiena Jondeaua, Diane Kruger, Kate Moss a Takašiho Murakamiho — bylo 77krát replikováno a je k dispozici v prodeji na stránkách KARL.COM a Farfetch.com každý kus za 777 €. Sedmička byla zvolena záměrně, protože to bylo Karlovo šťastné číslo a představovalo mnohé elementy z jeho života: jeho oblíbený pařížský obvod, jméno jeho knihkupectví a vydavatelství (7L).

 
Projekt, který zaštiťuje Carine Roitfeld, byl spuštěn v září během Pařížského týdne módy a podporuje dobročinnou iniciativu „Sauver la Vie“ pro lékařský výzkum na pařížské Descartesově univerzitě. Celosvětová komunita Karlových přátel a příbuzných se spojila, aby každý vlastním způsobem interpretoval jeho ikonickou bílou košili. Jsou mezi nimi Kaia Gerber, Gigi Hadid, Helen Mirren, Olivia Palermo, Soo Joo Park, Holli Rogers, Nadja Swarovski, Amber Valletta, Lewis Hamilton, Simone Legno, Alton Mason, Alessandro Michele, Jean-Baptiste Mondino, Cristiano Ronaldo, Steven Wilson, česká topmodelka Eva Herzigová a mnoho dalších. Všechny originální košile byly 25. září 2019, během Pařížského týdne módy, vystaveny na soukromé výstavě v Maison KARL LAGERFELD.

 
V rámci turné exkluzivně dorazí výstava do nákupní galerie Myslbek, kde bude přístupná od 23. do 28. října 2019. Hlavní atrium se promění v přehlídku vybraných bílých košil, včetně té od Evy Herzigové. Výstava nabízí jedinečnou příležitost osobně si prohlédnout její návrh spolu s návrhy dalších celebrit a talentů, které se na tomto projektu podílely.

Kromě výstavy v rámci Projektu Bílá košile představil Maison KARL LAGERFELD linii košil „Essential White Shirt“, která bude k dostání na webu KARL.COM a v obchodech KARL LAGERFELD po celém světě. Tento sběratelský kousek je zdoben detaily pro Karla typickými — vysokým límcem a silnými manžetami — a vepředu navíc doplněn speciální nášivkou k jeho poctě.

Akce již proběhla

Přihlašte se k odběru novinek